O autorze
Adam Chrząstowski specjalizuje się w zapomnianych smakach polskiej kuchni mieszczańsko-szlacheckiej. Pracował u boku mistrzów w topowych stołecznych lokalach gastronomicznych, z hotelami Rialto i Bristol na czele. Prowadził dwie restauracje w Szanghaju oraz przez 7 lat restaurację Ancora. Obecnie jest szefem kuchni restauracji Ed Red w Krakowie. Znany widzom Kuchni+ z programów: „Adam po pracy” oraz „Adam w sieci: patenty i triki”. W 2011 roku został wybrany przez MSZ „patronem merytorycznym działań kulinarnych podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej". Wyróżnienie to umacnia jego pozycję jako jednego z najlepszych Szefów Kuchni w Polsce.

Jajka w koszulce z policzkami wieprzowymi, szafranowym puree i rzeżuchą

Wszystkim czytelnikom NaTemat życzę ciepłych i pełnych radości Świąt Wielkiej Nocy, a także wielu radości i satysfakcji w życiu zawodowym i prywatnym.

Składniki na 4 osoby:
4 jajka
2 łyżki octu
100g uduszonych do miękkości policzków wieprzowych
1 łyżka masła
100g różyczek kalafiora
50g obranych ziemniaków
1 i 1/2 szklanki mleka
1/3 łyżeczki szafranu
1 liść laurowy
2 ziarna ziela angielskiego
sól, pieprz, gałka muszkatołowa
1/2 szklanki świeżo ściętej rzeżuchy

W mleku z dodatkiem liścia laurowego, ziela angielskiego i szafranu ugotuj najpierw ziemniaki, a pod koniec gotowania dodaj różyczki kalafiora. Gdy wszystko będzie miękkie, odlej mleko, wyjmij liść laurowy i ziele angielskie. Ziemniaki i kalafior przetrzyj przez gęste sito i przypraw solą, pieprzem i gałką muszkatołową.

W wodzie zakwaszonej octem (bez soli) ugotuj jajka w koszulkach. Na patelni rozgrzej masło i odsmaż na nim porwane na kłaczki policzki wieprzowe.

Na dno 4 szklanek do whisky wyłóż puree, na którym ułóż jajka przyprawione solą i pieprzem. Na jajkach układaj kłaczki mięsa a na mięsie rzeżuchę. Podawaj natychmiast życząc Wesołych Świąt.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...